15 тисяч від Зеленського кожному українцю: як в соцмережах розігнали ФЕЙК про неіснуючий указ Президента – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

15 тисяч від Зеленського кожному українцю: як в соцмережах розігнали ФЕЙК про неіснуючий указ Президента

28 жовтня в інтернет-мережі розповсюдили інформацію про те, що Президент підписав договір з міжнародною компанією, яка готова платити українцям за відповіді в опитуванні. Ця інформація швидко поширилась соціальними мережами. Ми  перевірили її правдивість.

 

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

СПРОСТУВАННЯ: 

Наші колеги з ресурсу «Накипело», які теж досліджували цей фейк, повідомили – переходячи на сайт необхідно пройти опитування, за яке нібито можна отримати гроші. Далі перенаправляє на іншу сторінку, де потрібно здійснити “платіж” у розмірі близько 150 гривень.

На фото вище можна помітити титри 112 каналу. Їх, вочевидь використали, для більшої правдивості. Цікаво, що канал використовує трохи інший колір та розміщення слів, аніж на фото тих, хто рекламує опитування.

Цікаво, що новини на 112 каналі 28 жовтня виходили ввечері о 18.00 І тривали 15 хвилин. А на фото зафіксовано час  – 18:27.

Показовою є помилка в титрі на фото з Президентом. Такі ж помилки з буквами “і” та “ї” користувачі соцмережі фіксували на самому сайті з опитуванням.

Це свідчить про те, що ті, хто працював над створенням, не знають української мови і користувались онлайн-перекладачем.

Сам допис не має підтвердження на офіційному сайті Президента і виглядає дивно, адже не має ніякої конкретики. Не написана а ні назва компанії, з якої укладався договір, а ні назва брендів, які вклали свої кошти, мета опитування, і те, як отримати ці кошти.

Саме фото, разом з Президентом Володимиром Зеленським його дружиною та телеведучим Дмитром Комаровим вперше опубліковано в соцмережі 30 квітня. Тоді Дмитро Комаров написав допис щодо президентських виборів, доповнивши його фото. Однак, у першоджерелі дружина президента тримає не планшет, а білий листок.

Отже, соцмережами розповсюдили фейкову новину, яка насправді не подавалась ЗМІ та немає офіційного підтвердження.

 

Автор: Ірина Савенко

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja