ФактиPRO те, що за 10 днів армія рф втратила стільки літаків скільки ВПК країни-агресора виробляє майже за два роки – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

ФактиPRO те, що за 10 днів армія рф втратила стільки літаків скільки ВПК країни-агресора виробляє майже за два роки

На ранок 29 лютого 2024 року командування Повітряних сил України повідомило про збиття ще одного російського літака Су-34. Це вже 11 бойове повітряне судно окупантів, знищене за останні 11 днів. Безумовно, це унікальні результати, які демонструють сили оборони України. В той же час, командування Повітряних сил України цілком  виправдано не розголошує фактів того, якими засобами та за якою тактикою нищиться авіація ворога.

Однак, аналіз таких успіхів не міг залишитися осторонь оцінки експертів. Видання «Forbes» підготувало і поширило матеріал,  якому спробувало проаналізувати наявні факти, про можливості і потужності українських Збройних сил проводити такі успішні операції. http://surl.li/rbcmu.

В той же час, слід вказати, що видання зробило декілька некоректних тверджень у матеріалі, які не мають достатніх фактів для підтвердження, або мають помилки у термінології. Тож наші фахівці відкоментували ці моменти.  

 

Повітряні сили Збройних сил України заявили, що за 10 днів збили 10 російських військових літаків: дев’ять найкращих винищувачів-бомбардувальників російських ВПС Су-34 і Су-35, а також рідкісний літак дальньої радіолокаційної розвідки А-50 (який став вже третім знищеним і пошкодженим за час повномасштабного вторгнення – «БезБрехні»).

Видання зазначає, що росіяни втрачають літаки в 20 разів швидше, ніж можуть їх замінити, адже російська аерокосмічна промисловість, долаючи санкції виробляє не більше кількох десятків нових бойових літаків на рік (насправді, за оцінками українських та західних військових експертів, російський ВПК за рік виробляє 6-7 нових літаків Су, ще приблизно стільки ж літаків старих зразків модернізуються і відновлюються – «БезБрехні»).  

«Forbes» констатує, що незрозуміло, як українцям вдається збивати стільки літаків.

Видання припускає, що українські військово-повітряні сили направили частину установок Patriot для швидкого пересуваються поблизу лінії фронту, влаштовуючи засідки на російські літаки з ракетами PAC-2 дальністю 90 миль (145 км), а потім швидко передислоковуються, щоб уникнути контратаки.

Але відстань, з якої українці збили А-50 у п’ятницю – 120 миль або близько того (майже 200 км) – натякає на те, що була задіяна ракетна система більшої дальності. Можливо, це був С-200, який українці витягли з довготривалого зберігання, припускає автор.

При цьому видання зазначає, що ЗСУ перемістили деякі з своїх батарей ПЗРК NASAMS із дальністю 25 миль (40 км) ближче до лінії фронту. Відтак, росіяни в понеділок вперше виявили і знищили ракетою пускову установку NASAMS поблизу Запоріжжя (насправді, у Збройних силах України не підтверджують, але і не спростовують цей факт і нібито «підтвердження» є тільки з російського боку. Однак, враховуючи аналіз відео, яке показують росіяни, з великою вірогідністю могла бути знищена фальш-ціль – макет установки: такі випадки підтверджувалися раніше. – «БезБрехні».)

Можливо, Україна розгорнула одразу всі вищезгадані системи й інші, аби створити «гарячу смугу», але в такому випадку скоро в України закінчаться ракети для Patriot і NASAMS, адже США не надавали Україні боєприпасів із кінця грудня 2023 року, припускає «Forbes» (це лише припущення і у аналізі «Forbes» не враховано, що ракети для зенітних комплексів Patriot і NASAMS Україні постачають не тільки США. Як приклад, у грудні 2023 року Японія ухвалила рішення передати Україні через США ракети для комплексів Patriot http://surl.li/rbccv. – «БезБрехні»).

Видання не виключає, що й дії російських військ сприяли різкому зростанню втрат авіації РФ, адже російські військово-повітряні сили здійснюють більше вильотів ближче до лінії фронту, придушуючи українські війська для просування своїх сухопутних військ.

Як пояснили в Українському центрі оборонних стратегій, «противник подолав страх використовувати авіацію безпосередньо над полем бою – і хоча це призводить до втрати літаків, його наземні війська отримують значну перевагу у вогневій потужності». Сплеск російських штурмових вильотів надає українським протиповітряним захисникам більше цілей, тому вони збивають більше російських літаків.

Українським зусиллям допомагає те, що російські пілоти дедалі частіше не помічають українських ракетних пусків. 

Бо раніше російські ВПС розраховували на 9 літаків-радіолокаторів А-50, організованих у три «орбіти» по три літаки на півдні, сході і півночі, щоб розширити сенсорне покриття по всій території України. Пошкодивши один А-50 ударом безпілотника минулого року і збивши ще два А-50 цього року, українці ліквідували третину сенсорного покриття і створили «сліпі зони», де російським пілотам важко виявити ракети, що наближаються.

«Оскільки обидві сторони витрачають ресурси, які вони не можуть відновити – українці свої ракети американського виробництва; росіяни свої Су-34, Су-35 і А-50 – обидві сторони в російсько-українській війні проводять короткострокові кампанії, які, як вони сподіваються, забезпечать їм довгострокову перевагу.

Українські ПС, очевидно, прагнуть використати ракети Patriot і NASAMS, щоб виснажити російські військово-повітряні сили і запобігти майбутнім сплескам бомбардувань. Тим часом російські ВПС мають на меті розбомбити більше українських гарнізонів і допомогти російським сухопутним військам закріпитися, перш ніж ескадрильї Сухого (виробник літаків Су) виснажаться через нестачу літаків і досвідчених екіпажів».

До слова про загибель російських пілотів. Станом на лютий 2024 року за весь час повномасштабного вторгнення росії в Україну за підрахунками експертів загинуло не менше 216 пілотів рф. http://surl.li/rbcfw. В той же час, реальна цифра може бути більшою, бо країна-агресор ретельно приховує такі втрати.  

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja